UWAGA! Dołącz do nowej grupy Gdynia - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Nowy operator komunikacji w Gdyni – Relobus Transport Polska


W Gdyni z początkiem października 2027 roku nastąpi zmiana operatora na kilku liniach ZKM. Nowym przewoźnikiem będzie firma Relobus Transport Polska, która obsługiwać będzie linie: Z, 171, 191, 193 oraz 288. Umowa podpisana przez dyrektora ZKM oraz prezesa Relobus Transport Polska oznacza nie tylko nowego przewoźnika, ale również poprawę jakości usług przewozowych dla mieszkańców Gdyni oraz gmin ościennych.

Umowa na dziewięć lat ma na celu podniesienie standardu transportu publicznego. Nowy operator, Relobus Transport, planuje wprowadzenie 14 fabrycznie nowych autobusów niskopodłogowych, co zapewni pasażerom wyższy komfort podróży. Jak podkreślił wiceprezydent Gdyni, Rafał Geremek, zmiany te mają na celu wsparcie codziennych potrzeb mieszkańców, a także poprawę jakości usług przewozowych w regionie.

Władze gmin Żukowo i Wejherowo również wyraziły zadowolenie z nadchodzących zmian, zwracając uwagę na korzyści płynące z wprowadzenia nowoczesnego taboru oraz stabilności świadczenia usług. Obie gminy widzą w tej współpracy możliwość dalszego rozwoju infrastruktury transportowej i poprawy funkcjonowania komunikacji zbiorowej. Relobus Transport Polska, wracając na Pomorze, przynosi ze sobą doświadczenie w przewozach regionalnych i miejskich, co powinno pozytywnie wpłynąć na jakość świadczonych usług.

Źródło: Urząd Miasta Gdynia


Oceń: Nowy operator komunikacji w Gdyni – Relobus Transport Polska

Średnia ocena:4.63 Liczba ocen:7


Zobacz Także