Rozpoczęła się kampania społeczna #zaginioneNIEzapomniane, mająca na celu przypomnienie o dzieciach, które zaginęły i nie wróciły do domów. Kampania organizowana przez polską Policję oraz Fundację ITAKA trwa od 12 do 25 maja, a jej zwieńczeniem jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. W ramach akcji opublikowane zostaną historie zaginionych dzieci oraz zachęty do dzielenia się informacjami, które mogą być kluczowe dla ich odnalezienia. Inicjatywa ma na celu nie tylko wsparcie rodzin, ale również edukację społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa dzieci.
W Polsce w ostatnich trzech latach zaginęło ponad 6 300 dzieci, co pokazuje, jak poważny jest to problem. Najwięcej przypadków dotyczy nastolatków, ale zaginięcia dotyczą również młodszych dzieci. Mimo że większość zaginionych wraca do domów, są sprawy, które pozostają nie rozwiązane. W kampanii podkreślane jest, że Policja nie ustaje w poszukiwaniach, a każde zgłoszenie traktowane jest priorytetowo. W społecznej świadomości ma być obecny apel o pomoc ze strony osób, które mogą mieć ważne informacje dotyczące zaginięć.
W ramach kampanii zaplanowane są różnorodne działania edukacyjne, które mają na celu zwiększenie wiedzy na temat zaginięć dzieci. W mediach społecznościowych oraz w telewizyjnych ogłoszeniach emitowane będą materiały instruujące, co robić w przypadku zaginięcia dziecka oraz jak rozmawiać na ten temat. 25 maja, w Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego, budynki urzędów i instytucji w całej Polsce zostaną podświetlone na niebiesko, a mieszkańcy są zachęcani do włączenia się w akcję, by wspólnie przypominać o zaginionych dzieciach. W ten sposób społeczność Gdyni również ma szansę aktywnie uczestniczyć w tej ważnej inicjatywie.
Źródło: Policja Gdynia
Oceń: Kampania społeczna #zaginioneNIEzapomniane – pamięć o zaginionych dzieciach
Zobacz Także