Sztukomania w galerii Od czasu do czasu

sie 31, 2011 by admin    Komentarze są wyłączone    Kategoria: Kultura, Wydarzenia

Moja Gdynia, Moje Orłowo, Moje Redłowo, Moje Zegarkowo, Moja Galeria „Od czasu do czasu” – krok po kroku, idąc  od morza przez las dotrzemy do celu. Z dala od centrum, możemy przecierać spacerowy szlak wybierając kulturalny kierunek i oryginalny cel. W willi przy ulicy Armat0rów 31 znajduje się Galeria, a w niej wystawa autorów, których sylwetki i dorobek są dodatkowo prezentowane w 12 odcinkowym programie telewizyjnym, na kanale Domo telewizji Cyfry Plus. Prężnie działająca od 2 lat prywatna Galeria została sponsorem programu  „Sztukomaniak” i wraz z nim zachęca do właściwego umieszczania dzieł sztuki w przestrzeniach mieszkalnych i publicznych. W telewizji mamy okazję poznać artystów, usłyszeć co mówią o swoich realizacjach, zobaczyć większą reprezentację ich prac oraz pojedyncze dzieła w prywatnych miejscach. Dodatkowo usłyszymy rady ekspertów dotyczące oprawiania prac, wyboru ram i miejsca ekspozycji.

W Galerii „Od czasu do czasu” znajdziemy po kilka prac każdego z 12 artystów. Wystawa prac, o siostrzanym tytule „Sztukomania”, jest połączona ze sprzedażą, a przykłady różnego w stylistyce i kolorystyce malarstwa sąsiadują z rzeźbą, fotografią i wycinankami.

Stanisław Baj, Leszek Fidusiewicz, Katarzyna Kmita, Ewa Konieczna Pilachowska, Marcin Kowalik, Bronisław Krzysztof, Bożena Lesiak, Jacek Łydżba, Janusz Osicki, Jacek Sroka, Małgorzata Wielek-Mandrela i Michał Zaborowski są bohaterami kolejnych odcinków programu telewizyjnego, oraz aktualnej wystawy „Sztukomania”.

Pejzaż parku nadmorskiego i dzielnicy willowej Redłowa są nie do przecenienia, ale dzieła sztuki prezentowane w Galerii „Od czasu do czasu” dostarczą nie mniejszych wrażeń. Można przytoczyć wiele, w 100% kulturalnych historii zakochania oddanych przez artystę w obiekcie sztuki. Tu też znajdziemy pejzaże wcale nie ckliwe tylko namalowane z pasją i talentem, tam też spotkamy ludzi, ciekawe twarze zachowane w portretach, sfotografowane ciała wytrenowane sportem i fascynujący świat wyobraźni realizowany przez artystów własnymi technikami.

Spacerowym krokiem poza centrum Gdyni, od orłowskiej plaży, wejdźmy w strefę kultury przy ulicy Armatorów 31, gdzie trwa wystawa „Sztukomania”.

Autor: Gosia Golińska

Share

Comments are closed.

Kategorie

Kalendarz

Sierpień 2011
P W Ś C P S N
« gru   wrz »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031