Informacje pomorskiej policji

gru 11, 2010 by admin    Komentarze są wyłączone    Kategoria: Wydarzenia

Przedstawiamy informacje Rzecznika Policji w Gdańsku dotyczące wydarzeń w Woj. Pomorskim:

Policja

CZŁUCHÓW – „UZALEŻNIENIOM – MÓWIMY NIE” -  TYDZIEŃ PROFILAKTYKI

Człuchowscy policjanci włączyli się w obchody „Tygodnia Profilaktyki” pod hasłem „Uzależnieniom – mówimy nie”. Spotkania funkcjonariuszy z uczniami klas gimnazjalnych odbyły się w Zespole Kształcenia i Wychowania w Koczale. Celem spotkania z policjantami było uświadomienie młodym ludziom, iż nieznajomość prawa nie stanowi usprawiedliwienia dla ich niezgodnych z prawem postępków.

Człuchowscy policjanci włączyli się w obchody „Tygodnia Profilaktyki” pod hasłem „Uzależnieniom – mówimy nie”. Spotkania funkcjonariuszy z uczniami klas gimnazjalnych odbyły się w Zespole Kształcenia i Wychowania w Koczale.

Problem zagrożeń z jakimi spotykają się młodzi ludzie został przedstawiony w formie spotkań z przedstawicielami Policji, poradni specjalistycznych ale również w formie konkursów.

Celem spotkania z policjantami było uświadomienie młodym ludziom, iż nieznajomość prawa nie stanowi usprawiedliwienia dla ich niezgodnych z prawem postępków. Funkcjonariusze mówili gimnazjalistom o tym, że za naruszenie prawa mogą ponieść konsekwencje zarówno oni sami jak i ich rodzice.

Policjanci zwrócili uwagę na konsekwencje prawne jakie mogą ponieść młodzi ludzie w następstwie spożywania alkoholu, zażywania narkotyków, dopalaczy czy palenia papierosów. Mówili o odpowiedzialności prawnej za popełniane czyny karalne zwracając przede wszystkim uwagę na stosowanie przemocy wobec rówieśników z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych,  takich jak Internet i telefon komórkowy.

WEJHEROWO – POTRĄCENIE ROWERZYSTY

74-letni rowerzysta z obrażeniami ciała, w wyniku potrącenia, został przetransportowany do wejherowskiego szpitala. Do wypadku doszło w miejscowości Łebieńska Huta (gm. Szemud). Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Wczoraj około godziny 16:30 w Łebieńskiej Hucie doszło do wypadku drogowego. Policjanci pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie między innymi wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierowca mercedesa najprawdopodobniej podczas wyprzedzania 74-letniego rowerzysty, z nieustalonej dotąd przyczyny, potrącił go prawą stroną samochodu. Mężczyzna został przetransportowany do wejherowskiego szpitala.

Śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku.

PUCK – OKRADŁ FIRMĘ I UŻYŁ DO TEGO SŁUŻBOWEGO SAMOCHODU.

Zarzut kradzieży z włamaniem usłyszał wczoraj 21-letni mieszkaniec Redy. Jak ustalili policjanci mężczyzna na terenie firmy, w której pracował włamał się do kontenerów i ukradł m.in. narzędzia spawalnicze. Część łupu wywiózł samochodem służbowym i ukrył na terenie budowy w Rumi. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Zarzut kradzieży z włamaniem postawili wczoraj kosakowscy śledczy 21-letniemu mieszkańcowi Redy. Mężczyzna podejrzany był o włamanie i kradzież narządzi z terenu firmy w Kosakowie, której był pracownikiem. Jak ustalili policjanci 21-latek włamał się do dwóch kontenerów i z wnętrza ukradł m.in. narzędzia spawalnicze wartości szacunkowej 10 tys. złotych. Samochodem firmowym wywiózł jedynie część łupu, którą ukrył na terenie budowy w Rumi. Pozostałe przedmioty zostawił na miejscu i uciekł, po tym jak został spłoszony przez mieszkańca Kosakowa. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty i zwrócili je właścicielowi.

Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

CZŁUCHÓW – POŚLIZG, ZDERZENIE TRZECH AUT I DWIE OSOBY W SZPITALU. POLICJANCI APELUJĄ – NOGA Z GAZU – JEST ŚLISKO !

Zderzenie trzech aut na drodze krajowej nr 25. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Scenic uderzył w volkswagena, a ten w autobus. Kierowca i pasażerka volkswagena trafili do szpitala. Funkcjonariusze ustalają okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj po godz. 21.00 dyżurny policji przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 25, na odcinku Dobojewo – Stołczno. Doszło do zderzenia trzech aut. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący renault scenic jechał w kierunku Człuchowa. Prawdopodobnie kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego volkswagena LT. Renualt wpadł do rowu, a volkswagen odbił się od renault i uderzył w autobus. W wyniku zdarzenia kierowca i pasażerka volkswagena zostali przewiezieni do szpitala. Kierowca renault i autobusu nie odnieśli żadnych obrażeń. Kierowcy wszystkich pojazdów byli trzeźwi.

Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazdy. Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują – noga z gazu – jest ślisko !

GDYNIA – POLICJA I DZIAŁKOWICZE PODPISALI POROZUMIENIE


Dzisiaj gdyńska policja oraz miejscowi działkowicze podpisali porozumienie dotyczące podejmowania wszechstronnych działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na terenach ogródków działkowych. Profilaktyka, ochrona mienia, informacje o zagrożeniach oraz spotkania to tylko nieliczne zadania jakie określa podpisany dokument.

Dzisiaj o godz. 10:00 w budynku gdyńskiej komendy zostało podpisane porozumienie pomiędzy policją reprezentowaną przez Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni -  mł. insp. Roberta Leksyckiego, a Kolegium Prezesów Gdyńskich Ogródków Działkowych reprezentowanym przez Prezesa Leonarda Niewińskiego. Dokument w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa na terenach ogródków działkowych określa między innymi takie zadania jak spotkania dzielnicowych z działkowiczami, opracowanie ulotek/plakatów z poradami, wspólnymi działaniami na terenach ogródków jak również informowanie i analizowanie powstałych problemów.

Dotychczas współpraca z działkowiczami i gdyńską policją przebiegała na szczeblu danych dzielnic. Nowe zawarte dziś porozumienie pozwoli na szeroki wymiar tego przedsięwzięcia.

GDAŃSK – KRADLI KABLE ZE STUDZIENEK

Wczoraj kryminalni z Nowego Portu zatrzymali dwóch nastolatków i 21 letniego gdańszczanina podejrzanych o liczne kradzieże kabli telekomunikacyjnych. 21 latek dodatkowo poszukiwany był przez sąd rejonowy do odbycia kary więzienia. Sprawcy cały skradziony łup najprawdopodobniej sprzedali. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Sprawą nieletnich zajmie się sąd rodzinny.

Od pewnego czasu do komisariatu w Nowym Porcie napływały sygnały o tym, że ktoś kradnie ze studzienek kable telekomunikacyjne. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy szczegółowo analizowali każde zgłoszenie. Funkcjonariusze ustalili gdzie mogą przebywać sprawcy tych kradzieży i wczoraj zapukali do drzwi trzech mieszkań w Nowym Porcie. Jak się okazało, za tymi kradzieżami stali dwaj znani policji nastolatkowie i poszukiwany przez sąd 21 letni gdańszczanin.

Cała trójka została zatrzymana. Śledczy sprawdzają teraz na jaką skalę działali zatrzymani. Z zebranych materiałów wynika, że na swoim koncie mają ok. 10 kradzieży kabli o łącznej wartości nie mniejszej niż 2 tys. zł.

21 latek po usłyszeniu zarzutów, trafi dziś do aresztu śledczego, natomiast o dalszym losie 15 i 16 latka zadecyduje sąd rodzinny.

STAROGARD GDAŃSKI – ROZBITA SZAJKA ZŁODZIEI I WŁAMYWACZY

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego rozbili 4 osobową grupę przestępczą, która okradała zaparkowane samochody. Jej członkowie okradali także sklepy oraz trudnili się kradzieżami torebek na tzw. wyrwę. Wstępne straty z tytułu przestępczej działalności tej grupy szacuje się na kwotę co najmniej 6 tys. zł. Zatrzymano już 3 z 4 biorących udział w tym procederze mężczyzn. Trafili oni do policyjnego aresztu. Mundurowi odzyskali także część z utraconego mienia.

Dzielnicowi ze Starogardu Gdańskiego wpadli na trop 4 osobowej szajki przestępczej, która dopuściła się ponad 20 kradzieży i włamań. W skład grupy wchodziło czterech mieszkańców Starogardu w wieku od 20 do 33 lat. Jak ustalili pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze przestępcy okradali zaparkowane na terenie miasta samochody. Ich łupem padały radioodtwarzacze samochodowe, kołpaki, elementy stanowiące wyposażenie pojazdów oraz pozostawione w autach wartościowe przedmioty. Ponadto zatrzymani okradali okoliczne sklepy zabierając między innymi alkohol oraz artykuły spożywcze. Zatrzymani złodzieje trudnili się także kradzieżami torebek na tzw. wyrwę. Wstępne straty z tytułu przestępczej działalności tej grupy szacuje się na kwotę co najmniej 6 tys. zł.

Cała sprawa wyszła na jaw wczoraj po południu. Miejscowi stróże prawa zatrzymali już 3 członków tej grupy. Osoby te trafiły do policyjnego aresztu. Ponadto okazało się, że jeden z mężczyzn był już zatrzymywany za dokonywanie podobnych przestępstw. Ostatni raz odwiedził on policyjny areszt w minioną niedzielę, gdy wpadł na usiłowaniu kradzieży z włamaniem do mercedesa. Wówczas miejscowy sąd zastosował wobec zatrzymanego 28 latka tymczasowy areszt.

Interweniujący w tej sprawie policjanci odzyskali część ze skradzionych przedmiotów. Obecnie śledczy badają okoliczności popełnionych przestępstw. Niebawem zatrzymane osoby usłyszą zarzuty dotyczące popełnienia licznych włamań i kradzieży. Za kradzież cudzego mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo włamania zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

TCZEW – ROZBIJALI DRZWI ŁOMEM – WPADLI W RĘCE POLICJANTÓW.

W nocy z 8 na 9 grudnia policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy usiłowali włamać się do jednego z mieszkań na terenie Starego Miasta w Tczewie. Dzisiaj włamywacze usłyszą zarzuty. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi im od roku do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło dzisiaj w nocy ok. godziny 1.50. Wówczas policjanci otrzymali informację, że do jednego z mieszkań w Tczewie usiłuje się włamać trzech młodych mężczyzn. Niezwłocznie na miejsce skierowano dwa patrole. Funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku trzech mieszkańców Tczewa w wieku od 17 do 34 lat, którzy łomem rozbijali właśnie drzwi jednego z mieszkań w wielorodzinnej kamienicy. Wszyscy zatrzymani byli nietrzeźwi. Każdy z nich miał w wydychanym powietrzu prawie 1,5 promila alkoholu.

Dzisiaj mężczyźni po nocy spędzonej w areszcie usłyszą zarzuty. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi im od roku do 10 lat więzienia. Cała trójka w przeszłości była wielokrotnie karana między innymi za kradzieże i włamania.

Share

Comments are closed.

Kategorie

Kalendarz

Grudzień 2010
P W Ś C P S N
    sie »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031